Czytelnia

W naszej czytelni udostępniamy interesujące materiały związane z kulturą chrześcijańskiego Wschodu w kilku poniższych cyklach:

Ikony świąteczne i hagiograficzne
Zapraszamy do cyklu publicystycznego prowadzonego przez Jolantę Wroczyńską, poświęconego ikonom świątecznym oraz przedstawieniom świętych wspominanych liturgicznie. Teksty będą pojawiały się zgodnie z rytmem liturgicznym kalendarza.
 
Rekolekcje z ikoną
W wielkim Poście 2014, od marca do kwietnia, katolicki portal DEON.pl publikował nasze wyjaśnienia ikon z rozważaniami, odpowiadających czytaniom ewangelicznym poszczególnych niedzieli. 7 artykułów opublikowanych na portalu jest dostępnych TUTAJ.


Odkrywanie Rumunii
Zapraszamy do nowego cyklu fotoreportaży przygotowanych przez Annę Przybycińską poświęconego kulturoznawczym wyprawom po etnicznych i sakralnych zakątkach Rumunii.
Ślady Wschodu
Zapraszamy do cyklu fotoreportaży przygotowanych przez Annę Przybycińską, zatytułowanego "Ślady Wschodu". Będą to opowieści o miejscach, gdzie zawiązywały się wczesne wspólnoty chrześcijańskie na podłożu kultury rzymskiej z późniejszymi wpływami niechrześcijańskiego Wschodu. Zaczynamy od Turcji, apostolskiej "Azji Mniejszej", aby potem przejść do Gruzji i Armenii. Obecność kościołów wschodnich oraz ich sztuki zachwyca jeszcze dziś.

   Ex Oriente Lux
Zapraszamy do śledzenia cyklu audycji nadawanych przez Polską Sekcję Radia Watykańskiego zatytułowanych "Ex Oriente Lux" poświęconych Etiopii autorstwa o. Rafała Zarzecznego SJ. Audycje w formie plików audio będą zamieszczane na stronie co tydzień, po ich uprzedniej premierowej emisji na antenie Radia Watykańskiego.


   
Etiopia okiem i sercem widziana
Zapraszamy do zapoznania się z kolekcjami zdjęć i komentarzy z cyklu "Etiopia okiem i sercem widziana", dotyczących kultury Etiopii udostępnionych przez naszą ikonniczkę Annę Przybycińską.

Blaski Ziemi Świętej
Zapraszamy do uczestnictwa w wirtualnej podróży po kraju Chrystusa i Jego uczniów za sprawą nowego cyklu foto reportaży Anny Przybycińskiej zatytułowanego "Blaski Ziemi Świętej".
Egipt - Kraina początków

Zapraszamy do nowego cyklu foto reportaży Anny Przybycińskiej poświęconego dawnemu Egiptowi, Krainie wielu początków - starożytnej kultury, Starego Przymierza oraz chrześcijańskiego monastycyzmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.