piątek, 5 lutego 2016

"Bogurodzica" - relacja z warsztatów plenerowych

W Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie Falenicy, od 25 do 31 stycznia 2016 r. miały miejsce warsztaty ikonopisania w temacie "Bogurodzica". Wzięło w nich udział 15 uczestników. Warsztaty prowadzili o.Jacek Wróbel SJ i Joanna Zabagło.


Dzielimy się osobistą relacją jednej z Uczestniczek:

Warsztaty ikonopisania 2 - st. u samego założyciela Drogi Ikony o. Jacka budziły nadzieję, niemałe emocje duchowego wsparcia, uczenie się u mistrza.

Rytm zajęć wzmacniały ramiona liturgii, modlitwy, wykłady o. Jacka, mądre korekty o. Jacka i Joanny. Życzliwość w grupie, smaczne posiłki, widok drzew, serdeczne uśmiechy na twarzach okraszały wysiłek. W centrum zmagań z pracą były oczekiwania, że powstaną dobre ikony, a radość tworzenia dodawała energii.

Osoby piszące ikony w zespole przypominają siewców ziaren, w których zakodowany jest urodzajny wzrost, poprzez osobisty wkład, korekty prowadzących, wzajemne wsparcie.To się objawiało na prezentacji ikon uczestników podczas ostatniej Mszy Świętej. Oczy zaiskrzyły łzami, bo wszystkie ikony były urzekające z piętnem osobowości osób, które je napisały.


Nasza praca, wysiłek o. Jacka i współprowadzącej Joanny zaświeciły w tych ikonach. Zdawało się słyszeć w Kaplicy trzepot skrzydeł naszych aniołów. Cieszyły promienie słońca w igliwiu sosen za oknami, na korze pni, na białych gałęziach brzóz.
Uściski na pożegnanie wyrażały więcej niż słowa.

Bogu niech będą dzięki za to co zostało w naszych sercach. (Zosia)

Aby obejrzeć fotorelację kliknij na zdjęcia: 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.742039809228821.1073741874.196091590490315&type=3


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.