sobota, 26 września 2015

Rusza pracownia ikonopisania w Poznaniu

Początek semestru jesiennego 2016 r. to moment inicjujący działalność Pracowni Działań Twórczych, stanowiącą obok Galerii U JEZUITÓW artystyczną agendę Centrum Integracji Kulturalnej w Poznaniu. W zakresie działalności ikonopisarskiej PDT jest ośrodkiem siostrzanym naszej pracowni warszawskiej i będzie realizował podobny program kształcenia i rozwoju w dziedzinie sztuki pisania ikon począwszy od kursów podstawowych. Program warsztatowy pracowni poznańskiej sięgnie również poza dziedzinę samej ikony. Wśród propozycji nauki i rozwoju zdolności manualnych znajdziemy również takie zajęcia jak kaligrafia łacińska, iluminacja, rysunek klasyczny z modela żywego oraz klasyczne malarstwo w wielu odmianach technik.
 
Szczegóły propozycji warsztatowych pracowni poznańskiej dostępne są zarówno na naszej stronie w zakładce "Propozycje" jak i na stronie Centrum Interacji Kulturalnej - Galeria U JEZUITÓW w zakładce "Pracownia": http://www.galeriaujezuitow.pl/p/pracownia.html
 

Warsztaty ikonopisania w Pracowni Działań Twórczych w Poznaniu

Wydarzeniem rozpoczynającym semestr w Pracowni Działań Twórczych będzie wystawa ikon "Wierzę w Syna Bożego", z cyklu tegorocznych wystaw prezentujących owoce pracy grupy Droga Ikony. Ekspozycja zostanie udostępniona w pomieszczeniach Pracowni (ul. Dominikańska 8 w Poznaniu) w dniach 1-4 października w godz. 10.00-20.00.
 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.