środa, 5 marca 2014

Wielkopostna droga - rekolekcje z ikoną 2014

Zapraszamy do wspólnego - z ikoną - przebycia drogi wielkopostnej. W rytmie niedzielnych liturgicznych czytań, będziemy medytować treść poszczególnych tajemnic drogi Jezusa. Będziemy robić to w oparciu o przedstawienia ikonograficzne odwołujące się do tych tajemnic. Przez sześć niedziel Wielkiego Postu oraz dni świętego Triduum przybliżymy się do kontemplacji wydarzeń Paschalnych, zapoznając się z treścią, symboliką oraz przesłaniem duchowym poszczególnych ikon.
  
"Pan Jezus zapraszając nas na wielkanocną drogę, przeprowadza nas również przez drogę wielkopostną, wskazując najlepszy sposób jej przebycia. Droga ta ma służyć oczyszczeniu serca, umysłu oraz naszych zmysłów, abyśmy mogli dostrzec i przyjąć w pełni dar, który przyniesie nam wielkanocny poranek. A jest nim sam Zmartwychwstały Chrystus - Życie, Prawda i Droga prowadząca do Ojca."
 
 Aby przejść do treści rozważań, kliknij na zdjęcie:

http://www.deon.pl/religia/rekolekcje-wielkopostne/wielki-post-2014/rekolekcje-z-ikona

 
"Rekolekcje z ikoną" prowadzone są przez ikonopisarzy związanych z Warsztatami "Droga Ikony", przy współpracy z katolickim portalem informacyjnym DEON.pl.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.