piątek, 16 lutego 2024

XI Plener Ikonopisarski

w Czerwińsku nad Wisłą
7 - 16 sierpnia 2024

  


Zapraszamy na XI letni Plener ikonopisarski Drogi Ikony, który w tym roku rozpocznie się obiadem 7 sierpnia (środa) i zakończy obiadem 16 sierpnia (piątek). 

15 sierpnia, w czwartek, zrobimy w wirydarzu wystawę naszych prac, dlatego każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą co najmniej jedną skończoną ikonę do pokazania.

Pracujemy i mieszkamy w zespole klasztornym z XII wieku w gościnie u Ojców Salezjanów pod opieką Matki Bożej Czerwińskiej. Standard turystyczny: noclegi w pokojach kilkuosobowych, do dyspozycji łóżko, koc i poduszka – polecamy zabranie śpiworów lub pościeli; łazienki i prysznice wspólne. Kuchnia klasztorna serwuje trzy posiłki dziennie, a w kawiarence mamy kawę i herbatę. 

Dojazd oraz deski, materiały pozłotnicze, malarskie, pigmenty, pędzle etc.– we własnym zakresie. Zapewniamy medium do tempery, miłą atmosferę do pracy oraz dzielenie się wiedzą i umiejętnościami.

Temat: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - który też jest tematem programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce na rok 2023/2024. Chce on przypomnieć nam, że jesteśmy Kościołem, jako wspólnota osób aktywnie w nim uczestnicząca, którą tworzymy również ze Świętymi. Na ikonę można wybrać sobie patrona - osobę świętą, duchowną lub świecką, której życie wywarło szczególny wpływ na wspólnotę wierzących.

Czerwińsk nad Wisłą – dawne opactwo Kanoników Regularnych to mało znane cudowne miejsce, które uzyskało tytuł „Pomnika Historii” i odzyskało – utracone po powstaniu styczniowym – prawa miejskie. Położone na uboczu, przy drodze z Warszawy do Płocka, stanowi piękne i doskonałe miejsce do twórczej pracy i wypoczynku. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia – znajdujące się na polskiej drodze św. Jakuba – odwiedzane jest przez pielgrzymki ze względu na słynną ikonę Matki Bożej Czerwińskiej oraz ciekawe zbiory pamiątek misyjnych Salezjanów. 

Codziennie można uczestniczyć w Mszy św. w Bazylice, a na indywidualną modlitwę mamy klasztorną kaplicę MB Ostrobramskiej. Zapraszamy do wspólnego doświadczenia modlitwy i pracy w gronie pasjonatów.

Zapisy wysyłając e-mail na adres: info.drogaikony@gmail.com

Koszt całego pleneru: 1200 zł

Wpłata zaliczki 100 PLN w terminie podanym w mailu. Zaliczka jest rezerwacją miejsca na plenerze, stanowi opłatę za pierwszą dobę i nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału w plenerze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.