środa, 28 czerwca 2023

Zakończenie roku pracy twórczej w warszawskiej pracowni Droga Ikony

W dniu 17 czerwca 2023 w jezuickiej parafii św. Szczepana na warszawskim Mokotowie została odprawiona Msza Święta na zakończenie roku pracy Drogi Ikony. Podczas homilii o. Jacek zacytował słowa Sorena Kierkegaarda, że "to nie droga jest trudna, ale trudności są drogą".

Niewątpliwie tworzenie ikon jest wysiłkiem i wiąże się z pokonywaniem różnych trudności. Owoce tych zmagań mogliśmy podziwiać podczas wystawy po Mszy św. Prezentowane prace pochodziły z kursów i warsztatów tematycznych prowadzonych w ramach Drogi Ikony jak i własnych poszukiwań twórczych w ramach pracowni czy pracy w domu. Ojciec Jacek poświęcił przyniesione ikony i pobłogosławił dłonie ich twórców.Warto dodać, że nasza wystawa prezentowana była także następnego dnia podczas niedzielnego Pikniku Parafialnego i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Odwiedził ją także Burmistrz Mokotowa, którego po ekspozycji oprowadziła Emilka, udzielając odpowiedzi na wiele pytań i opowiadając o naszej pracowni.
 Przed nami wakacje i szereg warsztatów wyjazdowych - szczegóły w zakładce Propozycje.

Zapraszamy także do Czerwińska nad Wisłą w terminie 1-10 sierpnia 2023r. na X Plener Ikonopisarski w klasztorze Ojców Salezjanów.
Tekst i zdjęcia: Ania Przybycińska
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.