wtorek, 15 sierpnia 2017

Chrystus Dobry Pasterz - relacja z warsztatów

W pracowni Drogi Ikony w Warszawie, w lipcu 2017 r., odbyły się letnie warsztaty ikonopisania w temacie: Chrystus Dobry Pasterz. W zajęciach prowadzonych przez Joannę Zabagło udział wzięło 6 osób.
*  *  *
„..Dobry Pasterz jest z Wami jako nadzieja, jako siła serc, jako źródło wciąż nowego entuzjazmu i jako zwycięstwa cywilizacji miłości. Chrystus Dobry Pasterz powtarza nam: Nie lękajcie się. Ja jestem z Wami”. Te słowa św. Jana Pawła towarzyszyły nam każdego dnia przed rozpoczęciem warsztatów a dzięki Joannie otrzymałyśmy nie tylko wiedzę o motywach i pochodzeniu ikony ale również mogłyśmy ćwiczyć poszczególne jej elementy wykonując wcześniej prace ołówkiem. Dałyśmy się prowadzić Dobremu Pasterzowi.

Spędzony na warsztatach czas był szczególny nie tylko ze względu na możliwość podnoszenie własnych umiejętności, bo to chyba cieszy ale nie jest najważniejsze. Był piękny bo niósł ze sobą spokój serca i pozwolił na poznanie cudownych kobiet: Aniu, Moniko, Kasiu: dziękuję za to, że byłyście. Asiu: dziękuję za wszystkie cudowne rady i olbrzymie serce ogarniające każdą z nas. Do zobaczenia. (Ewa)
 
*  *  *


Na foto relacje z warsztatów zapraszamy do naszej galerii na facebooku.


Kliknij na poniższe zdjęcie

https://www.facebook.com/pg/drogaikony/photos/?tab=album&album_id=1148183195281145
 

 
fot. Joanna Zabagło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.