sobota, 8 lipca 2017

Zakończenie roku 2016/2017 na Drodze Ikony

W czerwcu, we wszystkich trzech naszych pracowniach w Warszawie na Mokotowie, na Pradze oraz w Poznaniu miały miejsce zakończenia roku. Podczas mszy św. dziękczynnych zostały pobłogosławione ikony, powstałe na zajęciach w ciągu roku.


*  *  *
 
W Warszawie na Mokotowie, 26 czerwca, w kaplicy św. Judy Tadeusza nastąpiło zakończenie i podsumowanie roku działań pracowni Droga Ikony. Na mszy św. z udziałem o. Jacka Wróbla SJ i o. Mateusza Orłowskiego SJ obecni byli uczestnicy warsztatów, ich bliscy i przyjaciele. Po mszy nastąpiło pobłogosławienie ikon i prac powstałych w ciągu dwóch semestrów zajęć.
 


fot. Anna Przybycińska

*  *  *

W Poznaniu, w Pracowni Działań Twórczych, 23 czerwca, oprócz prezentacji ikon, pokazane zostały także prace będące wynikiem warsztatów pozłotniczych, których cel, oprócz zdobień na ikonach, zakrojony jest również na dekorację uniwersalną.
 
Uczestnicy kursu ikonopisania 2-stopnia PDT w Poznaniu
Uczestnicy warsztatów pozłotniczych PDT w Poznaniu

Ikony święcone na zakończenie roku PDT w Poznaniu

*  *  *

24 czerwca pracownia Drogi Ikony przy kościele Chrystusa Króla na ulicy Skaryszewskiej w Warszawie  obchodziła zakończenie semestru. Ksiądz Przemysław Krakowczyk poświęcił uroczyście efekt rocznej  pracy w pracowni. Przez sobotę wieczorem i niedzielę parafianie mogli oglądać zgromadzone przed ołtarzem ikony.


Święcenie ikon w pracowni na Skaryszewskiej

Uczestnicy pracowni na Skaryszewskiej w Warszawie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.