czwartek, 18 maja 2017

Idźcie i głoście Ewangelię - szósta odsłona

Wystawa ikon "Idźcie i głoście Ewangelię" dotarła do Stalowej Woli na zaproszenie ks. Mieczysława Kucla CSMA  - założyciela i szefa Galerii Stalowa przy kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej.

Wernisaż naszej wystawy miał miejsce w wyjątkowy dzień, bowiem niedziela 23.04.2017 r.  to święto Miłosierdzia Bożego. Istota naszej duchowej i plastycznej pracy ikonopisarskiej wówczas się spełnia, jeśli  intencje tworzenia, wysiłek i gotowa ikona wyraża miłosierdzie i chwałę Boga, jest skutecznym narzędziem budowania relacji człowieka z Niebem.

Ks. Mieczysław bardzo ceni rolę sztuki w duchowości chrześcijańskiej. W swojej obecnej parafii w Stalowej Woli zorganizował także  szkołę pisania ikon. Sam oddaje się sztuce fotografii, poprzez którą wyraża  piękno i głębię  świata stworzonego przez Boga oraz tajemnicę Pasji Jezusa.

Jesteśmy wdzięczni za objęcie twórców Drogi Ikony intencją Mszy Świętej w dniu wernisażu i mamy nadzieję, że Bóg będzie dążył swoim wielkim Miłosierdziem wszystkich kapłanów oraz mieszkańców goszczącej nas parafii, nas oraz  świat cały.

Wystawa ikon "Idźcie i głoście Ewangelię"  w Galerii Stalowa  potrwa do 21 maja 2017 r.


Po obszerniejszą fotorelację zapraszamy do naszej galerii na facebooku.

Kliknij na zdjęcie Tekst: Mira Chojnowska
Fot.: Mira Chojnowska i Urszula Klimowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.