wtorek, 11 grudnia 2012

Wystawy ikon w Warszawie

W najbliższy piątek, 14 grudnia o godz. 19.00 w Domu Wspólnoty Polskiej w Warszawie zostanie otwarta wystawa ikon powstałych podczas IV Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów w Nowicy w temacie "Apostołowie". Zostanie zaprezentowanych blisko 30 prac twórców z Polski, Ukrainy, Białorusi i Słowacji. Nowickie Warsztaty organizowane są od 2009 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Nowicy przy współpracy z Bractwem Młodzieży Greckokatolickiej "Sarepta", Pracownią "Droga Ikony" i Katedrą Sztuki Sakralnej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie.


Wystawa, która potrwa do 5 stycznie 2013, jest ostatnią z cyklu wystaw poplenerowych. Ikony  zostały pokazane dotychczas w Krynicy Górskiej, Krakowie, Lwowie i Łucku. Po w zakończeniu wystawy ikony będą dostępne do nabycia a dochód z nich przeznaczony będzie na organizację przyszłorocznych warsztatów. Szczegółowe informacje wkrótce na naszej stronie.


* * *

Poza wystawą ikon z Nowicy można obejrzeć w Warszawie dwie inne prezentacje dorobku lokalnych środowisk ikonopisarskich:
  • Wystawa ikon grupy "Agathos" w Katolickim Centrum Kultury "Dobre Miejsce" Wej.B ul. Dewajtis 3. Wystawa będzie dostępna do 29 grudnia 2012
  • Wystawa ikon grupy "Ikonnicy"w Saloniku Wilanowskim w Galerii Dzwonnica przy parafii św. Anny. Wystawa jest do obejrzenia w soboty i niedziela.
Więcej informacji tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.